0

راهنمای اخذ ویزای کره جنوبی

فهرست عناوین


کره جنوبی از آن دسته کشورهایی است که جاذبه‌های متعددی درون خودش دارد. این در حالی که می‌توانید تنها در کمتر از دو ساعت و نیم از گوشه‌ای از آن به گوشه دیگرش بروید و جاذبه‌های مختلفی همچون آرامگاه‌های بودایی، کوهستان‌های زیبا و جنگل‌های بامبو را مشاهده کنید. برای اینکه بتوانید بیشترین بهره را از سفر به کره جنوبی ببرید، ابتدا باید ویزای متناسبی دریافت کنید. در ادامه همراه با ما باشید تا آنچه درباره ویزای کره جنوبی باید بدانید را به شما بگوییم.

سفر به کره جنوبی بدون ویزا

بسیاری از مسافران از جمله مسافرانی از ایالات متحده، بریتانیا، استرالیا، نیوزیلند و اکثر کشورهای اروپایی می‌توانند تا ۹۰ روز بدون ویزا از کره بازدید کنند. کانادایی‌ها می‌توانند تا شش ماه در اینجا باشند و این در حالی است که این مدت زمان برای اهالی آفریقای جنوبی ۳۰ روز است. برای بررسی جدیدترین نیازمندی‌های هر کشور برای ورود به کره جنوبی، بهتر است که از وب‌سایت https://www.visa.go.kr/ دیدن کنید. در صورتی که به ویزا نیازی نداشتید، باید حداقل ۷۲ ساعت قبل از عزیمت خود، مجوز سفر الکترونیکی کره به مبلغ ۱۰۰۰۰ وون را دریافت کنید. پس از درخواست، نتیجه پس از ۲۴ ساعت به شما ایمیل خواهد شد.

© Kosamtu / Getty Images

چه کسانی به ویزای توریستی کره جنوبی نیاز دارند؟

شهروندان کشورهایی که توافقنامه لغو روادید با کره جنوبی ندارند، برای ورود به این کشور باید ویزا دریافت کنند و این ویزا برای یک بار ورود است و اجازه اقامت ۹۰ روز را به شما می‌دهد. پس از ورود اطلاعات خود در همان وب‌سایت گفته شده در بالا، نوع ویزای خودتان را انتخاب کنید که احتمالاً باید ویزای توریستی معمولی باشد و سپس دلیل سفر خودتان را ذکر کنید که می‌تواند سفر برای گذراندن تعطیلات یا تفریح باشد. سپس با در دست داشتن این درخواست و همچنین پاسپورت، عکس پاسپورت و دیگر اسناد مورد نیاز به سفارت کره جنوبی بروید. هزینه اخذ ویزای معمولی ۴۰ دلار است که ممکن است بسته به هر کشور رقم آن تغییر داشته باشد.

تمدید اقامت در کره جنوبی

تقریباً در همه موارد، اگر به‌عنوان توریست از کره جنوبی بازدید می‌کنید، مجاز به تمدید اقامت خود نیستید. با این حال، اگر با توجه به شرایطی اضطراری نیاز به اقامت بیشتر داشتید، باید با خدمات مهاجرت کره تماس بگیرید.

© Diego Mariottini / Getty Images

ویزای کار و تحصیلی در کره جنوبی

کره جنوبی به دلیل فرهنگ عامه همه‌گیر و همچنین اقتصاد پویا، به مقصدی جذاب برای دانشجویان و اساتید بین‌المللی تبدیل شده و طیف گسترده‌ای از ویزاها برای کسانی که تمایل به تحصیل یا کار در این کشور را دارند، در دسترس است. اولین گام این است که مشخص کنید به کدام ویزا نیاز دارید؛ آیا به دنبال حضور در دانشگاهی در کره هستید یا اینکه تمایل به تدریس انگلیسی یا انجام کار دیگری دارید. می‌توانید این موارد را بسته به شرایط خود در وب‌سایت ویزای کره جنوبی ثبت کنید تا بتوانید ویزای خودتان را بگیرید. ویزای تحصیلی و کار در کره جنوبی به طور کلی اجازه اقامت تا دو سال را به شما می‌دهد ولی یک سال مدت زمان متداول‌تری است.

  بهترین محله‌های شهر سئول کره جنوبی

تعطیلات کاری در کره جنوبی

کره جنوبی ویزای تعطیلات کاری یک ساله را به شهروندان ۲۵ کشور جهان از جمله آمریکا، انگلیس، کانادا، استرالیا، نیوزیلند و بسیاری از کشورهای اروپایی می‌دهد. مسافرانی که ویزای تعطیلات کاری دارند مجاز به کار تا ۲۵ ساعت در هفته هستند و همچنین می‌توانند زبان کره‌ای را در آکادمی‌های خصوصی و برنامه‌های دانشگاهی بیاموزند. برای کسب اطلاعات بیشتر نیز باید به وب‌سایت ویزای کره جنوبی سر بزنید.

ویزا برای افراد کره‌ای تبار

اگر اصالتاً اهل کره جنوبی هستید، احتمالاً این گزینه برای شما وجود خواهد داشت که برای ویزای کره خارج از کشور اقدام کنید که در زبان عامیانه به آن ویزای جیوپو گفته می‌شود. این ویزا به افرادی داده می‌شود که در کره متولد شده‌اند اما تابعیت کشور دیگری را به دست آورده‌اند یا والدین یا پدربزرگ و مادربزرگشان شهروند کره‌ای بوده‌اند. این ویزاها اجازه اقامت اولیه تا دو سال را می‌دهد و انعطاف‌پذیری زیادی از نظر کارهایی دارند که می‌توانید برای کار یا تحصیل بکنید.منبع

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + یازده =