0

پر ترافیک‌ترین شهرهای جهان

فهرست عناوین


مشکلات ترافیکی می‌تواند باعث ایجاد ترافیک‌های بسیار طولانی و خسته‌کننده شوند و افراد را در داخل ماشین‌های خود بسیار ناراحت و خسته کنند. بسیاری از شهرها به ویژه شهرهای بزرگتر با مشکلات ترافیکی شدیدی مواجه هستند. جاده‌ها مملو از خودروها، وانت‌ها و کامیون‌ها است و همین نیز باعث می‌شود تا ترافیک بسیار شدید شکل بگیرد. شاخص ترافیکی TomTom گزارشی سالانه است که در آن، شهرهایی از سراسر جهان که با گسترده‌ترین راه‌بندان‌های ترافیکی مواجه هستند، رتبه‌بندی می‌شوند. این رتبه‌بندی تقریباً از ۴۰۰ شهر در ۵۵ کشور مختلف است. در ادامه همراه با ما باشید تا پرترافیک‌ترین شهرهای جهان را بشناسید.

۵. شهر لیما – پرو

LimaLima

Lima

آمریکای جنوبی از جمله گسترده‌ترین راه‌بندان‌های ترافیکی در جهان را دارد و کشور پرو نیز از جمله کشورهای این قاره است که از بیشترین ترافیک رنج می‌برد. مشکلات ترافیکی در پایتخت این کشور یعنی شهر لیما بسیار شدید است و نسبت به سال گذشته نیز بدتر شده است. اکنون به طور متوسط ۲۸ دقیقه و ۳۰ ثانیه طول می‌کشد تا در داخل جاده‌ای در این شهر بتوان مسافتی ۱۰ کیلومتری را رانندگی کرد که حدود یک دقیقه و ۲۰ ثانیه بیشتر از گذشته است. در ساعات شلوغی، میانگین سرعت خودروها در این شهر تنها ۱۷ کیلومتر بر ساعت است.

۴. شهر میلان ایتالیا

MilanMilan

Milan

این برای اولین بار است که شهری از این بخش جنوبی اروپا در این رتبه‌بندی در سطح بالایی قرار گرفته است. در ساعت شلوغی در میلان، ماشین‌ها به طور میانگین تنها ۱۷ کیلومتر بر ساعت سرعت دارند. با این سرعت پیمودن ۱۰ کیلومتر حدود ۲۸ دقیقه و ۵۰ ثانیه زمان می‌برد. این افزایشی جزئی ۲۰ ثانیه نسبت به تجزیه و تحلیل‌های قبلی انجام شده است.

۳. شهر تورنتو کانادا

TorontoToronto

Toronto

رانندگان در تورنتو کانادا طولانی‌ترین ترافیک را در خارج از اروپا تجربه می‌کنند و مسیری ۱۰ کیلومتری را به طور متوسط در مدت زمان ۲۹ دقیقه پشت سر می‌گذارند. این مقدار نسبت به سال گذشته اندکی افزایش داشته است. در ساعات شلوغی، ترافیک به طور متوسط ۱۸ کیلومتر بر ساعت است.

۲. شهر دابلین ایرلند

DublinDublin

Dublin

جایگاه دوم پرترافیک‌ترین شهرهای جهان را شهر دابلین به خودش اختصاص داده است. این شهر که پایتخت ایرلند است، با مشکلات ترافیکی اساسی مواجه است. با این حال، ترافیک و مشکلات مربوط به آن در این شهر نسبت به شهر لندن در سطح پایین‌تری قرار دارد. به طور میانگین برای طی مسافت ۱۰ کیلومتری با ماشین در داخل شهر دابلین حدود ۲۹ دقیقه و ۳۰ ثانیه زمان لازم دارید. میانگین سرعت در این شهر در ساعات شلوغی ۱۶ کیلومتر بر ساعت است.

  شگفت‌انگیزترین استخرهای شنا در جهان

۱. شهر لندن انگلیس

LondonLondon

London

شهر لندن بیشترین هرج و مرج ترافیکی در کل جهان را دارد. طبق آخرین بررسی‌های صورت گرفته، طی مسافتی ۱۰ کیلومتری در شهر لندن با ماشین به طور متوسط ۳۷ دقیقه و ۲۰ ثانیه زمان می‌برد که نسبت به سال گذشته یک دقیقه بیشتر شده است. در ساعات شلوغی، میانگین سرعت در این شهر فقط ۱۴ کیلومتر بر ساعت است.منبع

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =